Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Największa na świecie Arka Noego powstała w Kentucky

Największa na świecie Arka Noego powstała w Kentucky

Ivon

Replika biblijnej Arki Noego, w skali 1:1, powstała w religijnym parku w Kentucky. Już w lipcu ten największy drewniany obiekt świata zostanie otwarty dla zwiedzających. Arka Noego w środku mieści teatry, kina, restauracje i sklepy.

Inwestorzy spodziewają się, że przyciągną do parku Ark Encounter w Kentucky nawet 2 miliony turystów, którzy w Arce Noego zbudowanej według biblijnych wskazówek będą chcieli nie tylko zgłębić historię chrześcijaństwa, ale także dostarczyć sobie niezapomnianej rozrywki. Dlatego będą mogli tu także przejechać się na wielbłądach, zjechać z tyrolek i zobaczyć z bliska ruchome modele zwierząt.

Replika Arki Noego w Kentucky

Projekt jest oczkiem w głowie Kena Hama, amerykańskiego kreacjonisty, który opowiada się za dosłowną interpretacją Księgi Rodzaju. Jest przewodniczącym stowarzyszenia „Answers in Genesis” i założycielem otwartego w 2007 roku Muzeum Stworzenia. Przekonuje, że Arka Noego, która ma 155 metrów długości i 25 metrów szerokości jest największym obiektem drewnianym na świecie. Przy jej budowie przez dwa lata pracowało kilka tysięcy robotników.

Inwestycja, która pochłonęła 102 mln dolarów jest częściowo finansowana przez stan Kentucky. Mimo religijnych kontekstów wstęp nie będzie darmowy: dorośli będą musieli zapłacić za całodniowy bilet 40 dolarów, a dzieci 28 dolarów. W ciągu pierwszych 40 dni i 40 nocy, czyli przez tyle, ile trwał biblijny potop, park będzie miał wydłużone godziny pracy. Arka Noego zostanie udostępniona turystom już 7 lipca.

Arka Noego już otwarta!

Arka Noego już otwarta

Można już odwiedzać „największe chrześcijańskie osiągnięcie tej ery”. Ken Ham – twórca Arki Noego liczy, że w pierwszym roku cały park odwiedzą 2 miliony turystów. Dziennie park jest w stanie obsłużyć 16 tysięcy zwiedzających. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat tego, ile osób pojawiło się na otwarciu.

Przypomnijmy, że pomimo pomocy wolontariuszy i licznych ulg podatkowych, koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 102 mln dolarów.

Zdjęcia: www.arkencounter.com, weburbanist.com

  • xxx

    Brawo ! Prawdę trzeba głosić wszędzie gdzie się da. Wspaniale że coś takiego powstało i jest jakaś alternatywna dla ewolucyjnej bajki o pochodzeniu od glizdy.