Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Aplikacja WarsawTour pomoże odkryć warszawskie zabytki

Aplikacja WarsawTour pomoże odkryć warszawskie zabytki

Ivon

Jakie miejsca warto zobaczyć w stolicy? Żeby się o tym przekonać, nie trzeba kupować przewodnika. Wystarczy ściągnąć aplikację WarsawTour, którą przygotowało Stołeczne Biuro Turystyki. Dzięki niej poznamy nie tylko najważniejsze zabytki stolicy, ale także możemy udać się na spacer śladami Powstania Warszawskiego, podczas którego poznamy niezwykłą historię Warszawy.

– WarsawTour to oficjalny przewodnik mobilny, przygotowany z myślą o polskich i zagranicznych turystach – tłumaczy Magdalena Jadziewicz-Kasak z Urzędu Miasta Warszawy

Aplikacja działa zarówno online, jak i offline. Jest przygotowana tak, żeby każdy mógł zwiedzać Warszawę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. To turysta decyduje, czy chce poznać historię Warszawy spacerując śladami Powstania Warszawskiego, Judaików, czy może woli obcować ze sztuką w muzeach. Autorzy przygotowali 16 tematów. Wśród nich można znaleźć prawdziwe smaczki, które mogą zainteresować nie tylko turystów. Można się na przykład udać na spacer śladami warszawskiego socrealizmu. Zobaczymy nie tylko pałac Kultury i Nauki, czy Plac Defilad, ale także socrealistyczne osiedle Muranów, które powstało na gruzach getta.

Ciekawy wydaje się też spacer śladami Judaików, których obecność w Warszawie jest nadal mocno wyczuwalna. Zanim trafimy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, poznamy historię daktylowej palmy Joanny Rajkowskiej i trafimy do najstarszego murowanego domu na Pradze.

Oprócz historycznych spacerów możemy też poznać Warszawę od kuchni smakując tutejszej kuchni. Aplikacja daje możliwość łączenia dwóch tras w jedną. Na przykład do trasy po Starym Mieście czy Trakcie Królewskim możemy dołączyć wypoczynek nad Wisłą.

– Obiekty z wybranych kategorii zostają odznaczone na mapie oraz rozwijanej liście, tworząc trasę zwiedzania. Wykorzystanie geolokalizacji GPS pozwala łatwo określić lokalizacje w przestrzeni miasta a także otrzymywać informacje o atrakcjach w pobliżu – mówi Magdalena Jadziewicz-Kasak. – Opisy poszczególnych punktów zwiedzania, zawierają praktyczne informacje, np. o godzinach otwarcia oraz zdjęcia wybranych atrakcji, które pozwolą mobilnym turystom w pełni odkryć uroki miasta.

WarsawTour dostępna jest w wersji polskiej i angielskiej. Jak ją ściągnąć? Wystarczy wejść na: AppStore, Play lub stronę app.warsawtour.pl.

Zdjęcia: Urząd Miasta Warszawy