Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Mieszkanie » Warszawski apartamentowiec Art Déco inspirowany Chicago

Warszawski apartamentowiec Art Déco inspirowany Chicago

Ivon

Na Woli powstanie apartamentowiec Art Déco, który nawiązuje w swoim stylu do architektury dwóch miast: przedwojennej Warszawy i Chicago. Dlatego premiera projektu odbyła się w Stanach Zjednoczonych. Częścią projektu będzie pieczołowicie odtworzony przedwojenny warszawski budynek mieszczący 4 retro apartamenty typu loft.

Stylowy apartamentowiec Art Déco powstanie na Woli, w samym centrum biznesowym Warszawy, w pobliżu stacji Metra Rondo Daszyńskiego, przy ulicy Siedmiogrodzkiej 7.

Projekt powstał w pracowni Biuro Projektów Kazimierski i Ryba i silnie nawiązuje do stylu art déco i streamline moderne. Na życzenie inwestora, firmy Terra Casa S.A., inspiracją dla projektantów były m.in. budynki dystryktu finansowego Chicago, które stanowiły scenografię dla takich hollywoodzkich filmów, jak „Batman: Początek”, „Mroczny Rycerz” czy „Nietykalni”. 
Nie bez kozery, więc inwestor wspólnie z Polsko-Amerykańską Izbą Gospodarczą oraz z Komitetem Miast Siostrzanych Chicago International i Warszawy, zorganizował premierę projektu w Stanach Zjednoczonych.

Apartamentowiec Art Déco - ogród na dachu

Budynek składa się z 68 apartamentów, każdy przynajmniej z jednym dużym balkonem, loggią, tarasem lub ogródkiem oraz dwóch penthouse’ów. Jedną z największych atrakcji Art Déco – Apartamenty na Woli jest zielony ogród na dachu przeznaczony do wyłącznego użytku przez mieszkańców. Integralną częścią projektu będzie także pieczołowicie odtworzony budynek fabryczny z lat 20. z czterema apartamentami typu loft. 
W elewacji i wnętrzach budynku będą przejawiały się motywy z Chicago oraz przedwojennej Warszawy.

– Styl Art Déco w okresie międzywojennym był reakcją na secesję i wyrazem sprzeciwu wobec braku dyscypliny przestrzennej, a w Polsce pokazał oryginalność sztuki kraju, który odrodził się po okresie wykreślenia z mapy politycznej Europy – wyjaśnia Artur Tłustochowski, Prezes Zarządu Terra Casa S.A. Inwestor rozpoczął już sprzedaż lokali.

Wizualizacje: Terra Casa S.A.